Domů
/
Kam jet

Kam jet

Karlovy Vary

Největší české lázně plné dvojic minerálních pramenů, díla Goetheho, hudby Mozarta, Čajkovského a Chopina. Projděte se podél světského nábřeží, kde se budovy různých stylů a období splétají v úžasné harmonii. Jdete na zdraví v kolonády s léčivými gejzíry, relaxujte v útulné kavárně, kde si můžete vychutnat slavný bylinný karlovarský likér Becherovka.

Vzdálenost od Prahy — 130 km.

Karlovy Vary
Hluboká nad Vltavou
Hluboká nad Vltavou

Vaše cesta do jižních Čech jistě odbočí do města Hluboká nad Vltavou. Je zde nádherný novogotický hrad obklopený klasickým anglickým parkem a kaskádou jezer. Obdivujte jeho architekturu a bohatou historii. Okouzlující sousedství četných věží, vyřezávaných balkonů, točitých schodišť, sněhově bílých sloupů skrývá nádherné dekorace za zdmi, unikátní sbírku porcelánu, obrazů, zbraní a holandských tapisérií.

Vzdálenost od Prahy — 140 km.

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn se nachází na vrcholu útesu a je symbolem českého království. Je navržen jako nedobytná pevnost pro skladování císařské královny, nejvýznamnějších dokumentů a knih, klenotů, svatých relikvií. Prohlídky hradu jsou zahaleny legendami o duchech, kteří hledají poklad v hradních zdech, o starém kozlě, který zachránil Karlštejna z obležení, o slepém hudebníkovi...

Vzdálenost od Prahy — 18 km.

Hrad Karlštejn
Grand Canyon
Grand Canyon

Neuvěřitelně krásné místo, které se nachází v blízkosti hradu Karlštejn — Vapentsovských kaňonů, které se nazývají Velká a Malá Amerika. Grand Canyon je součástí opuštěných lomů a jeho hloubka dosahuje 60 metrů. To je místo přitažlivosti pro paleontologů, zoologů a potápěčů objevujících hluboká jezera, tunely a jeskyně kaňonů. V zimě můžete pozorovat kolonii netopýrů.

Vzdálenost od Prahy — 15 km.

České Švýcarsko

Okolí malebných údolí, mohutných borovicových lesů, majestátních útesů, bezedných soutěsek a pohádkového kaňonu řeky Kamenitsa činí toto místo opravdu nádherným. Teprve z názvů míst, která jsou zde vidět, budete pocitovat závratě: Tolštein, Falkenštein, hrad Sokolí hnízdo, Suchá Kamenice, vesnice Khrzypska (dílna českého skla) . A z dobrého důvodu! Budete chtít zůstat tady ještě několik dní a odejdete s úmyslem vrátit se.

Vzdálenost od Prahy — 115 km.

České Švýcarsko
Moravský kras
Moravský kras

„Tohle je výlet na měsíc... nebo do jiného světa“ — takto reagují lidé, kteří navštívili toto neobyčejné místo. Jeskyně se zrcadlově hladkými jezery, bizarní formy stalaktitů a stalagmitů, křivolaký labyrinty sklepení, pocit beztíže a neskutečnosti dobývají i ty nejznámější skeptiky. Věncem vaší cesty jeskyněmi bude ozvěna, která zasáhne kamenné střeva a je nesena do nekonečna. Toto je majitel propasti Macocha, jedné z nejhlubších na světě (138 metrů).

Vzdálenost od Prahy — 220 km.

Český Krumlov

Vinařský festival, hudební festival, středověki slavnosti pětilisté růže, muzeum voskových figurín, pohádkový dům, muzeum motocyklů, grafitový důl — malý seznam, kde můžete být při návštěvě tohoto opravdu úžasného města. V létě budete zabaleni do vůně růží a v zimě — medové svařené víno. Samozřejmě byste chtěli ochutnat českou kuchyni v útulné kavárně u Krumlova. Pro milovníky aktivního odpočinku všechny podmínky pro rafting, lodičky a kanoistiku.

Vzdálenost od Prahy — 150 km.

Český Krumlov
Lyžařská střediska
Lyžařská střediska

České horské svahy jsou ideální pro milovníky lyžování a snowboardingu, horolezců a sáňkařů. Dobře vybavené resorty úspěšně konkurují ostatním evropským zemím a zároveň mají větší rozpočet. Pronajaté auto daruje vám vynikající příležitost kombinovat sportovní a kulturní programy, neboť lyžařská střediska České republiky se nacházejí v přírodních parcích a rezervacích.

Vzdálenost od Prahy — 130 km.

Sportovním fanouškům

Příležitosti pro aktivní i pasivní sportovní nadšence. V České republice najdete dokonale vybavené cyklotrasy, tenisové kurty, golfová hřiště, sjezdovky, rafting, jiní můžou fandit svůj oblíbený tým na největších světových soutěžích ve fotbale, hokeji, lyžování, biatlonu, krasobruslení a rallye na sklenku slavného českého piva.

Sportovním fanouškům
Drážďany (Německo)
Drážďany (Německo)

Jen 135 km od Prahy je hlavním městem Saska, nejkrásnější město-muzeum Drážďany

Pompézní, velkolepé
Míchání baroka s módním rokokem,
Nad Elboyem v půvabném oblečení
Vzlétne do nebe volně a snadno
Vypadá jako rytíř v pantaloons,
V saténových stuhách, módní krajky,
Velké Drážďany na horských svazích
Koupali se v radostných paprscích...

_____________Lyubov Fedunova

Ve slavné drážďanské galerii budete dobyti obrazami Jana Van Eycka, Raphaela, Giorgione, Rubense, Rembrandta, Pinturicchia, Tiziana...

Vzdálenost od Prahy — 135 km.

Vídeň

Vídeň je okouzlující a luxusní, půvabní a majestátní. Úžasná kombinace moderních mrakodrapů a starobylých hradů, klasického umění a subkultur mládeže. To je právem považováno za hlavní město světové hudby, protože tady pracovali Schubert a Strauss, Mozart a Beethoven. Jejich věčná hudba zvučí ze scény slavné vídeňské opery, vystupovat na které je velká čest.

Odpoledne se můžete procházet geníalními palácovými soubory a parky, navštívit vídeňskou radnici a katedrálu sv. Stephena, a ve večerních hodinách si určitě pochutnejte vídeňské koláče v jedné z útulných kaváren, protože Vídeň je
hlavní město kávy a dezertů, kde je umění pečiva dokonalé.

Vzdálenost od Prahy — 280 km.