Domů
/
Poradenství

Poradenství

Silnice České republiky a Evropy

Evropská kvalita je trend, který platí i pro silnice. To platí pro dálnice, které spojují Prahu s mnoha evropskými hlavními městy a vedlejšími silnicemi. Cestování po nich je pohodlné a bezpečné, protože tam nejsou téměř žádné ostré zatáčky, dokonce ani při jízdě v horách. Ideální je kvalita povrchu vozovky a stav značení.

Vztahy všech účastníků silničního provozu lze popsat dvěma slovy - zdvořilostí a úctou, která zcela vylučuje vytlačení z jízdního pruhu, jízdu „šachy“ atd., A proto se i začátečník cítí pohodlně na silnicích Evropy.

Všechny české autobahny jsou placené, ale nemusíte se o to starat, protože všechny naše vozy již mají na českých silnicích placené jízdné (viněta).

Pravidla silničního provozu

České dopravní předpisy se neliší od dopravních předpisů jiných evropských zemí, ale existují i národní zvláštnosti:

  • Je zakázáno otáčet se na semaforech
  • Před jízdou řidič musí zapnout tlumená světla.
  • Pouze nulový obsah alkoholu
  • Pípnutí se používá pouze pro varování před nebezpečím.
  • Rychlost jízdy na dálnicích omezená 130 km / h; mimo město - 90 km / h, ve městě - 50 km / h.

Dopravní policie a pokuty

Policejní vozidla vybavená radarem neustále putují ulicemi České republiky a vysokorychlostní režim a přítomnost dálničních známek jsou sledovány kamerami na dálnici.

Policie se nikdy nezastaví z žádného důvodu. Pokud jste byli zastaveni, s největší pravděpodobností došlo k porušení. Poslechněte si tvrzení a zdvořile vysvětlete příčinu incidentu. Pravděpodobně, pro vás, jako hosta v zemi, budou sankce podmíněné a budou omezeny na minimální pokutu nebo varování.

Policista má právo účtovat na místě pokutu až do výše 5 000 korun, nebo může vystavit potvrzení (dle vlastního uvážení). Pro vrácení pokuty je stanovena dvoutýdenní lhůta. Vaše pokuta přijde na jméno naší společnosti, zašleme Vám ji k úhradě. V případě nezaplacení se podle evropských regulačních aktů výše pokuty několikrát zvyšuje a hrozí, že v budoucnu bude vízum zamítnuto.

Dítě v autě

Děti ve věku do 12 let a menší než 150 cm mají zakázáno jezdit na předních sedadlech. Ve vozidle mohou cestovat pouze ve speciálních dětských zádržných systémech.

Sankce za porušení je do 2 000 Kč.

Bezpečnostní pásy

Použití bezpečnostních pásů je povinné pro cestující vpředu a vzadu.

Pokuta činí až 2 000 Kč.

Mluví po telefonu

Je zakázáno používat telefonní komunikační zařízení, když je vozidlo v pohybu, které není vybaveno technickým zařízením umožňujícím vyjednat bez rukou.

Pokuta je do 1 000 Kč.

Kde zaparkovat?

Další důležitý bod: kde zaparkovat v České republice tak, aby nedošlo k rozbití a nezískání pokut.

Nezapomeňte:

Parkování je povoleno POUZE na místech s BÍLÝMI přerušovanýmí čarami.

Parkování na modré a žluté čáře, stejně jako na zemi pro osoby se zdravotním postižením, je ZAKÁZÁNO.

Začátek parkování je indikován znakem, který ukazuje v jakých dnech a hodinách můžete opustit auto. Vedle parkoviště je vždy parkovací automat, který přijímá koruny a eura. Potvrzení musí být umístěno pod čelním sklem automobilu na prominentním místě, abyste si mohli ověřit čas platby. Parkovací poplatek je 10–80 Kč / hod. a záleží na místě pobytu. Zaplatit můžete také prostřednictvím webové aplikace.

DŮLEŽITÉ: parkování musí být zaplaceno ihned po příjezdu, platba po uplynutí této doby není povolena.

Оранжевая зона

Oranžová zóna je vyznačena přerušovanou bílou čarou na silnici a dopravní značkou s oranžovým pruhem. Je určena pro návštěvníky a hosty - krátkodobá parkovací zóna, maximálně 2 hodiny od 8:00 do 20:00 (čas se může lišit v závislosti na části města; hodiny jsou uvedeny na doplňkovém štítku).

Od 20,00 do 8,00 parkování je zdarma (pokud neexistují žádné známky zákazu)

O víkendech a svátcích v oranžové zóně můžete parkovat zdarma!

Фиолетовая зона

Fialová zóna je označena přerušovanou bílou čarou a dopravní značkou s fialovým pruhem. Parkování ve fialové zóně může být maximálně 24 hodin.

Синяя зона

Modrá zóna je označena modrým pruhem na silnici. Určeno pro dlouhodobé parkování oficiálních vozidel a automobilů místních obyvatel s parkovacími kartami.

Parkování v modré zóně je ZAKÁZÁNO!

V našich vozech jste si jisti, že najdete podrobné pokyny ke všem záležitostem, které se týkají pravidel silničního provozu, parkování atd.

Wi-Fi, mobilní na silnici

Ruské SIM karty na území země jsou vynikající, ale drahé. Chcete-li zůstat v kontaktu a online, doporučujeme zakoupit si SIM kartu od jakékoli místní společnosti: Vodafone, Telefónica-O2, T-Mobile Czech Republic. Spojení bude stát 250 - 300 Kč (10-12 €), stejná částka se objeví na účtu při aktivaci karty.